۵ نکته طلائی برای داشتن یک ارائه حرفه‌ای

5 نکته طلائی برای داشتن یک ارائه حرفه‌ای
  اغلب، ما فکر میکنیم با داشتن یک فایل پاورپوینت خوب دیگر همه‌چیز تمام است اما آیا واقعا همه‌چیز تمام است؟ در این آموزش می خواهیم ۵ نکته طلائی برای داشتن یک ارائه حرفه‌ای را به شما یاد بدهیم. همه ما می دانیک که در هنگام ارائه، قطعا شرایط ارائه مانند محیط و افراد تاثیر فراوانی در ارائه خواهند داشت اما لازم است ۵ نکته طلائی برای داشتن یک ارائه حرفه‌ای را به شما بگوییم تا ارائه‌تان حرفه‌ای تر شود.

۵ نکته طلائی برای داشتن یک ارائه حرفه‌ای

5ppt-tips-know-yourself1

خودتان را خوب بشناسید (کسب و کار، تخصص و هر چیزی که به شما مربوط می شود)

باید بدانید که ارائه شما فقط شامل اسلایدهای شما که در حال نمایش آن‌ها هستید، نیست. درواقع ارائه شما بیانی است از شخصیت شما، پوشش شما، کلام شما و خلاصه هر چیزی که برخواسته از شماست. پس سعی کنید تا به بهترین شکل ممکن خودتان را نشان دهید.

5ppt-tips-know-story

بهترین قصه عمرتان را بسازید!

توصیه من این است، قبل از شروع به ساخت اسلایدها، ابتدا متن‌تان را در یک برنامه ویرایشگر مانند ورد یا هر برنامه دیگری که بلد هستید بنویسید و درواقع کل کار را روی کاغذ بیاورید. اعم از نوشته‌ها، تصاویر، رویدادها، اهداف و هر آن چیزی که می‌خواهید به مخاطبانتان ارائه دهید. حالا آن‌ها را به بهترین شیوه در کنار هم چیده و بهترین داستان خودتان را بسازید. افراد عاشق شنیدن داستان‌های جذاب هستند! بعد از این کار می‌توانید بهترین اسلایدهای عمرتان را بسازید. با خیالی راحت…

5ppt-tips-know-important

بخش‌های مهم ارائه را مشخص کنید

مطالب مهم، اصلی‌ترین مواردی هستند که قرار است شما آن‌ها را به حضار ارائه دهید اما این توجه به مطالب مهم نباید به‌گونه‌ای باشد که از مطالب جزئی غافل شوید. توصیه من این است که برای پوشش کامل مطلب، مطالب جزئی‌تر را به‌صورت ضمیمه و یا فایل‌های اضافی به مخاطبانتان هدیه دهید و آن‌ها را از هیچ‌گونه اطلاعاتی بی‌نصیب نگذارید.
5ppt-tips-know-customers

مخاطبانتان را خوب بشناسید

قبل از اینکه هر مطلبی را درجایی ارائه دهید لازم است بدانید که قرار است برای چه کسانی صحبت کنید. از چه اداره‌ای هستند، فرهنگ بومی آن‌ها چگونه است، چه مثال‌هایی برای آن‌ها مفید است و هزاران مسئله دیگر هر چه دانسته‌های شما از مخاطبانتان بیشتر باشد، ارائه‌ای به‌مراتب بهتر و مؤثرتر خواهید داشت.
5ppt-tips-know-exercise

تمرین، تمرین و باز هم تمرین

اگر واقعاً می‌خواهید بدرخشید و ارائه‌ای عالی داشته باشید، بازهم باید تمرین کنید. همیشه و در هر ارائه‌ای اتفاقات نادری ممکن است رخ دهد و تمرین کردن باعث می‌شود که آماده‌تر و آبدیده‌تر از قبل باشید. قبلاً از هر ارائه حداقل یک‌بار به همان محل رفته و خودتان را در جایگاه واقعی احساس کنید. مسافت خودتان با حضار و همه جوانب را بسنجید و این یعنی تسلط بیشتر شما بر ارائه.
بیشتر بخوانید  11 نکته اساسی برای داشتن یک پاورپوینت زیبا و حرفه‌ای | همیارآفیس
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *